Fackförbund

På den här sidan finns kontaktuppgifter till de fackförbund som de olika kompetenserna inom Region Dalarna är anslutna till.

SYLF Dalarna (Sveriges Yngre Läkares Förening)

E-post: sylfdalarna@gmail.com

Kontaktpersoner
Simon Mellerstedt, ordförande
E-post: simon.mellerstedt@regiondalarna.se

Liisa Eriksson, vice ordförande
E-post: liisa.eriksson@regiondalarna.se

Webbplatser
Sveriges läkarförbund (extern länk)
SYLF Dalarna (extern länk)

Psykologförbundet

E-post: psykologforbundet.dalarna@regiondalarna.se

Kontaktpersoner
Cecilia Lind
Primärvård
Telefon: 023-491448 eller 070-821 49 49

Iza Johannesson
Habilitering
Telefon: 023-49 05 72

Malena Bjerke
MBHV/BVC primärvård
Telefon: 070-37 23 009

Malin Isaksson
Habilitering
Tel: 023-49 05 19

Ylva Nordesjö
MBHV/BVC primärvård
Telefon: 072-143 68 14

Ledarna

E-post ledarna.dalarna@regiondalarna.se

Vision

För dig som är tjänsteman inom regionen.

E-post: vision.falun@regiondalarna.se

Telefon: 023-49 08 50

Webbplats
www.vision.se

Kommunal

E-post: kommunal.centralt@regiondalarna.se

Telefon: 010-442 81 70 tisdag-torsdag

SACO

E-post: saco.dalarna@regiondalarna.se

Vårdförbundet

Kontaktpersoner
Marion Vaeggemose
Avdelningsordförande Dalarna
E-post: marion.vaeggemose@vardforbundet.se
Telefon: 070-968 93 33

Tina Dahlman
Avdelningsordförande vice Dalarna
E-post: tina.dahlman@vardforbundet.se
Telefon: 072-14 39 519

Jelena Smirnova
Avdelningsstyrelse ledamot Dalarna
E-post: jelena.smirnova@vardforbundet.se
Tel: 070-298 10 40

Sofia Eriksson
Avdelningsstyrelse ledamot Dalarna
E-post: sofia.eriksson@vardforbundet.se
Telefon: 070-288 86 11: 

Ximena Fernandez Oviedo
Avdelningsstyrelse ledamot Dalarna
E-post: ximena.fernandezoviedo@regiondalarna.se
Tel: 076-790 04 68 

Maria Busch
Avdelningsstyrelse ledamot Dalarna
E-post: maria.busch@vardforbundet.se
Tel: 072-575 21 34

Dela:

Hade du nytta av informationen?