Region Dalarnas webbplats använder cookies för att fungera bra.

Läs mer om användningen av cookies här.

AT i Avesta

Vid Avesta lasarett finns sju AT-block att söka som kan tillträdas i mitten av augusti eller mitten av november.

Upplägg AT-block i Avesta

  • 6 mån invärtesmedicinska specialiteter med tjänstgöring på Avesta lasarett
  • 6 mån opererande specialiteter vid Falu lasarett, där anestesiologi och ortopedisk kirurgi ingår
  • 3 mån psykiatri inom den gemensamma slutenvårdskliniken Falun och Säter samt öppenvården Avesta
  • 6 mån allmänmedicin, förlagd till Avesta och Hedemora kommun

Carina Hedberg
AT-ansvarig
Tfn: 0226-49 62 19
carina.hedberg@ltdalarna.se

Johanna Pallin
Studierektor
Tfn: 0226-49 60 00 vx
johanna.pallin@ltdalarna.se

Sofia Olsson
Studierektor inom psykiatri
Tfn: 076-771 72 23
sofia.olsson@ltdalarna.se

Edvin Hammargren
Studierektor för allmänmedicin
edvin.hammargren@ltdalarna.se

Simon Mellerstedt
SYLF
simon.mellerstedt@ltdalarna.se

Elin Larsson
AT-läkare
elin.larsson@ltdalarna.se

Dela:

Hade du nytta av informationen?