Region Dalarnas webbplats använder cookies för att fungera bra.

Läs mer om användningen av cookies här.

AT i Avesta

Vid Avesta lasarett finns sju AT-block att söka som kan tillträdas i mitten av februari eller mitten av maj.

Upplägg AT-block i Avesta

  • 6 mån invärtesmedicinska specialiteter med tjänstgöring på Avesta lasarett
  • 6 mån opererande specialiteter vid Falu lasarett, där anestesiologi och ortopedisk kirurgi ingår
  • 3 mån psykiatri inom den gemensamma slutenvårdskliniken Falun och Säter samt öppenvården Avesta
  • 6 mån allmänmedicin, förlagd till Avesta och Hedemora kommun

Ansökan

Ansök till AT i Avesta via denna länk

Mer information

Anställningsintervjuer kommer att hållas 3-4 och 7-8 oktober 2019.

Välkommen med din ansökan senast den 2 oktober 2019.

Se till att skicka in en komplett ansökan då vi inte kan ta emot kompletteringar via mejl.

Då vi läser och kallar löpande ser vi gärna att du skickar in din ansökan i god tid.

Carina Hedberg
AT-ansvarig
Tfn: 0226-49 62 19
carina.hedberg@regiondalarna.se

Johanna Pallin
Studierektor internmedicin Avesta
Tfn: 0226-49 60 00 vx
johanna.pallin@regiondalarna.se

Sofia Olsson
Studierektor inom psykiatri
Tfn: 076-771 72 23
sofia.olsson@regiondalarna.se

Edvin Hammargren
Studierektor för allmänmedicin
edvin.hammargren@regiondalarna.se

Simon Mellerstedt
SYLF
simon.mellerstedt@regiondalarna.se

Alexander Smirnoff
AT-läkare
alexander.smirnoff@regiondalarna.se

Dela:

Hade du nytta av informationen?