Personal

Här finns kontaktuppgifter till skolans ledning och e-postadresser till vår personal. Klicka på bilden om du vill veta mer!

 

Skolledning

   
Christin Löfstrand Sirpa Keskitalo Marit Sjögren

Christin Löfstrand
rektor
0280-143 12
christin.lofstrand@malungsfolkhogskola.se

Sirpa Keskitalo
biträdande rektor och administratör
0280-143 18
sirpa.keskitalo@malungsfolkhogskola.se
Marit Sjögren
servicechef
0280-143 23
marit.sjogren@malungsfolkhogskola.se
     
     

Administration

   
Kontaktbild avatar Anna Mattsson Kontaktbild avatar

Malin Johansson
internatföreståndare och administratör
0280-143 29
malin.johansson@malungsfolkhogskola.se

Anna Mattsson
kommunikatör
0280-143 15
anna.mattsson@malungsfolkhogskola.se

Louise Westhlin
administratör
(tjänstledig)
louise.westhlin@malungsfolkhogskola.se

     

Vaktmästare

   
Henrik Sahlström Avatar, foto saknas  
Henrik Sahlström
vaktmästare och miljöombud
0280-143 01
henrik.sahlstrom@malungsfolkhogskola.se
Magnus Åhrlin
vaktmästare
0280-14302 
magnus.ahrlin@malungsfolkhogskola.se


     
     

Lärare

   
Ann-Sofi Nilsson Adrian Jones Jonas Brandin
Ann-Sofi Nilsson 
lärare Folkmusik sång och SYV
ann-sofi.nilsson@malungsfolkhogskola.se

Adrian Jones
lärare Folkmusik fiol
adrian.jones@malungsfolkhogskola.se
Jonas Brandin
lärare Folkmusik fiol
jonas.brandin@malungsfolkhogskola.se

     
Maria Röjås Anna Öberg Maggis Eriksson
Maria Röjås
gästlärare Folkmusik sång
073-026 23 60
maria.rojas@malungsfolkhogskola.se
Anna Öberg
lärare Folklig dans 
073-039 81 25
anna.oberg@malungsfolkhogskola.se

Magdalena Eriksson
lärare Folkmusik fiol
magdalena.eriksson@malungsfolkhogskola.se

     
Mats Andersson Hannibal Thorsen Andreas Hedlund
Mats Andersson
lärare Friluftsliv fördjupning på distans och Fjäll- & Vildmarksledarlinjen.
070-678 24 30
mats.andersson@malungsfolkhogskola.se
Hannibal Thorsen
lärare Fjäll- och vildmarksledare
070-519 16 25
hannibal.thorsen@malungsfolkhogskola.se
Andreas Hedlund
lärare Funkiskursen
andreas.hedlund@malungsfolkhogskola.se
     
Minna Nilsson Zara Ljungqvist Anna Tällberg
Minna Nilsson
Lärare AK och Funkiskursen
070-35 77 592
minna.nilsson@malungsfolkhogskola.se
Zara Ljungqvist
Lärare AK och Funkiskursen
zara.ljungqvist@malungsfolkhogskola.se

Anna Tällberg
pedagogisk assistent
anna.tallberg@malungsfolkhogskola.se

     
Kontaktbild avatar Johannes Ståhlberg Maria Nieves Plaza
Emelie Frisk
lärare Allmän kurs och IT-strateg
070-291 43 20
emelie.frisk@malungsfolkhogskola.se

Johannes Ståhlberg
lärare Allmän kurs
070-291 43 20
johannes.stahlberg@malungsfolkhogskola.se

Maria Nieves Plaza
lärare Allmän kurs
070-291 43 20
maria.plaza@malungsfolkhogskola.se
     
Sven Isaksson Maria Kapla Kerstin Wikers Persson
Sven Isaksson
lärare Allmän kurs
070-291 43 20
sven.isaksson@malungsfolkhogskola.se
Maria Kapla
lärare Allmän kurs
070-291 43 20
maria.kapla@malungsfolkhogskola.se
Kerstin Wikers Persson
lärare Allmän kurs och bibliotek
070-291 43 20
kerstin.wikers@malungsfolkhogskola.se
     
Eeva-Liisa Elgland Mattias Helje Täpp Lars Arnesson
Eeva-Liisa Elgland
lärare hantverk
0280-143 00
eeva-liisa.elgland@malungsfolkhogskola.se
Mattias Helje
Gästlärare smide
helje@telia.com
Täpp-Lars Arnesson
Gästlärare Fäbodkursen
tapplars@gmail.com
     
Gunnar Lindholm

Conny Jansson

Inger Döhl
Gunnar Lindholm
Gästlärare Konstkurs
gunnar.tullg@gmail.com
Conny Jansson
Gästlärare idrott och hälsa
conny.jansson@malungsfolkhogskola.se
Inger Döhl
Gästlärare Malungsmål
inger@dohl.se
     

Studerandestöd

   
Anette Ippika Eriksson Liv Korssell  
Anette Ippika Eriksson
studerandestödjare
anette.eriksson@malungsfolkhogskola.se

Liv Korssell
studerandestödjare
liv.korssell@malungsfolkhogskola.se

 
     
Anna Knuts    
Anna Knuts
kurator
070-247 97 58
anna@knutsutveckling.se
   
     
     

Studie- och yrkesvägledare

   
Ann-Sofi Nilsson    

Ann-Sofi Nilsson
syv@malungsfolkhogskola.se
073-867 82 56

   
     
     

Kök och städ

   
Inga-Lill Stigsson Anna Hedin  
Inga-Lill Stigsson
lokalvårdare
inga.stigsson@malungsfolkhogskola.se
Anna Hedin
kokerska
0280-143 24
anna.hedin@malungsfolkhogskola.se
 
     
Maria Forsman Marie Fältström  

Maria Forsman
kokerska
0280-143 24
maria.forsman@malungsfolkhogskola.se

Marie Fältström
kokerska
(tjänstledig)
 
     
     

Bibliotek

   
Kerstin Wikers Persson Kontakbild avatar  

Kerstin Wikers Persson
biblioteksansvarig
kerstin.wikers@malungsfolkhogskola.se

 

 

Peter Bäckström
bibliotekarie
peter.backstrom@malungsfolkhogskola.se
 
 
 
 
 

   

 

För att visa youtube-klipp måste funktionella kakor accepteras.


Ändra inställningar för kakor