Personal

Här finns kontaktuppgifter till skolans ledning och e-postadresser till vår personal. Klicka på bilden om du vill veta mer!

 

Skolledning

   
Kontaktbild-Erik_Kinell.png Kontaktbild-Anna_Larsson.png Kontaktbild-Marit Sjögren2.png

Erik Kinell
rektor
070-201 16 33
erik.kinell@malungsfolkhogskola.se

Anna Larsson
biträdande rektor
0280-143 14
072-741 43 00
anna.larsson@malungsfolkhogskola.se
Marit Sjögren
servicechef
0280-143 23
marit.sjogren@malungsfolkhogskola.se
     
     

Administration

   
Kontaktbild-avatar.png Kontaktbild-Sirpa_Keskitalo.png  

Malin Johansson
internatföreståndare och administratör
0280-143 29
malin.johansson@malungsfolkhogskola.se

Sirpa Keskitalo
vikarierande administratör
LÅ 22/23
0280-143 18
sirpa.keskitalo@malungsfolkhogskola.se

 

     
Kontaktbild-Anna_Mattsson.png  Kontaktbild-avatar.png  
Anna Mattsson
kommunikatör
anna.mattsson@malungsfolkhogskola.se
Louise Westhlin
administratör
(tjänstledig LÅ 22/23)
louise.westhlin@malungsfolkhogskola.se
 
     

Vaktmästare

   
Kontaktbild-Henrik_Sahlström.png Kontaktbild-Plåtis.png  
Henrik Sahlström
vaktmästare och miljöombud
0280-143 01
henrik.sahlstrom@malungsfolkhogskola.se
Lars-Åke "Plåtis" Nilsson
vaktmästare
0280-143 02
lars-ake.nilsson@malungsfolkhogskola.se


     
     

Lärare

   
Kontaktbild-ann-sofi.png kontaktbild_Adrian_Jones.png Kontaktbild-Jonas_Brandin.png
Ann-Sofi Nilsson
lärare Folkmusik sång
ann-sofi.nilsson@malungsfolkhogskola.se

Adrian Jones
lärare Folkmusik fiol
adrian.jones@malungsfolkhogskola.se
Jonas Brandin
lärare Folkmusik fiol
jonas.brandin@malungsfolkhogskola.se

     
Kontaktbild-Maria Röjås_2.png Kontaktbild-Anna_Öberg_2.png Kontaktbild-Boppen.png
Maria Röjås
Lärare Folkmusik sång och Personlig assistent
073-026 23 60
maria.rojas@malungsfolkhogskola.se
Anna Öberg
lärare Folklig dans 
073-039 81 25
anna.oberg@malungsfolkhogskola.se
Andreas Hedlund
lärare Funkiskursen
andreas.hedlund@malungsfolkhogskola.se
     
Kontaktbild-Mats_Andersson.png Kontaktbild-Hannibal Thorsen.png  
Mats Andersson
lärare Friluftslivskurser och
Lev billigt - må bra
070-678 24 30
mats.andersson@malungsfolkhogskola.se
Hannibal Thorsen
(föräldraledig HT22)
lärare Fjäll- och vildmarksledare
070-519 16 25
hannibal.thorsen@malungsfolkhogskola.se
 
     
Kontaktbild-avatar.png Kontaktbild-avatar.png  
Karin Trolin
vikarierande lärare Fjäll- och vildmarksledare
karin.trolin@malungsfolkhogskola.se
Robert Eriksson
vikarierande lärare Fjäll- och vildmarksledare
robert.eriksson@malungsfolkhogskola.se
 
     
Kontaktbild-Minna Nilsson.png Kontaktbild-zara ljungqvist.png  
Minna Nilsson
Lärare Personlig assistent och Funkiskursen
070-35 77 592
minna.nilsson@malungsfolkhogskola.se
Zara Ljungqvist
Lärare Personlig assistent och Funkiskursen
zara.ljungqvist@malungsfolkhogskola.se
 
     
Kontaktbild-avatar.png Kontaktbild-Johannes_Ståhlberg.png Kontaktbild-Maria Nieves Plaza.png
Emelie Frisk
lärare Allmän kurs och IT-strateg
070-291 43 20
emelie.frisk@malungsfolkhogskola.se

Johannes Ståhlberg
lärare Allmän kurs
070-291 43 20
johannes.stahlberg@malungsfolkhogskola.se

Maria Nieves Plaza
lärare Allmän kurs
070-291 43 20
maria.plaza@malungsfolkhogskola.se
     
Kontaktbild-Sven_Isaksson.png Kontaktbild-Maria Kapla.png Kontaktbild-Kerstin Wikers.png
Sven Isaksson
lärare Allmän kurs
070-291 43 20
sven.isaksson@malungsfolkhogskola.se
Maria Kapla
lärare Allmän kurs
070-291 43 20
maria.kapla@malungsfolkhogskola.se
Kerstin Wikers Persson
lärare Allmän kurs, studerandestöd och bibliotek
070-291 43 20
kerstin.wikers@malungsfolkhogskola.se
     
Kontaktbild-avatar.png Kontaktbild-Eeva-Liisa Elgland.png  
Johanna Jäldå
lärare Allmän kurs
johanna.jalda@malungsfolkhogskola.se
Eeva-Liisa Elgland
lärare hantverk
073-86 78 256
eeva-liisa.elgland@malungsfolkhogskola.se
 
     
Kontaktbild-avatar.png

Kontaktbild-Conny_Jansson.png

Kontaktbild-avatar.png
Täpp-Lars Arnesson
Gästlärare Fäbodkursen
tapplars@gmail.com
Conny Jansson
Gästlärare idrott och hälsa
conny.jansson@malungsfolkhogskola.se
Mattias Helje
Gästlärare smide
helje@telia.com
     
Kontaktbild-avatar.png Kontaktbild-avatar.png Kontaktbild-avatar.png
Gunnar Lindholm
Gästlärare Konstkurs
gunnar.tullg@gmail.com

Inger Döhl
Gästlärare Malungsmål
inger@dohl.se

Jan-Åke Blomqvist
gästlärare Lev billigt - må bra
0702-00 98 45
jan-ake.blomqvist.natbildarna@folkbildning.net

     
     

Studerandestöd

   
Kontaktbild-Anette Eriksson.png Kontaktbild-Liv_Korsell.png Kontaktbild-Bojsan.png
Anette Ippika Eriksson
studerandestödjare
anette.eriksson@malungsfolkhogskola.se

Liv Korssell
studerandestödjare
och pedagogisk assistent
liv.korssell@malungsfolkhogskola.se

Annette "Bojsan" Malmén
studerandestödjare
annette.malmen@malungsfolkhogskola.se
     
Kontaktbild-Kerstin Wikers.png Kontaktbild-Anna Knuts.png  
Kerstin Wikers Persson
lärare Allmän kurs, studerandestöd och bibliotek
kerstin.wikers@malungsfolkhogskola.se
Anna Knuts
kurator
070-247 97 58
anna@knutsutveckling.se
 
     
     

Studie- och yrkesvägledare

   
Kontaktbild-ann-sofi.png    

Ann-Sofi Nilsson
syv@malungsfolkhogskola.se
073-867 82 56

   
     
     

Kök och städ

   
Kontaktbild-Inga-Lill_Stigsson.png Kontaktbild-Anna_Hedin.png  
Inga-Lill Stigsson
lokalvårdare
inga.stigsson@malungsfolkhogskola.se
Anna Hedin
kokerska
0280-143 24
anna.hedin@malungsfolkhogskola.se
 
     
Kontaktbild-Maria_Forsman.png Kontaktbild-Marie_Fältström.png  

Maria Forsman
kokerska
0280-143 24
maria.forsman@malungsfolkhogskola.se

Marie Fältström
kokerska
0280-143 24
marie.faltstrom@malungsfolkhogskola.se
 
     
     

Bibliotek

   
Kontaktbild-Kerstin Wikers.png  

Kerstin Wikers Persson
biblioteksansvarig
kerstin.wikers@malungsfolkhogskola.se

 

 

Annika Hansson
bibliotekarie
 
 
 
 
 

   

 

 

 

För att visa youtube-klipp måste funktionella kakor accepteras


Ändra inställningar för kakor

Dela:

Hade du nytta av informationen?